12.01.2017, 00:00

RegioJet potvrdil koniec. Nedohodol sa s Érsekom

Radim Jančura
Zdroj: Peter Mayer

Súkromný vlakový dopravca RegioJet definitívne končí na trati Bratislava – Košice. Pripravuje sa však na rozšírenie trasy Praha – Košice. K zmene postoja neprišlo ani pri včerajšom rokovaní dopravcu s ministrom dopravy Arpádom Érsekom. „Situácia je rovnaká. Nie je to reálne, aby boli splnené naše podmienky, takže k 31. januáru definitívne odchádzame z trati Bratislava – Košice. Je nám to veľmi ľúto,“ povedal hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj.


Keďže požiadavka RegioJetu dotovať „žlté vlaky“ by znamenala ďalšie zaťaženie rozpočtu rezortu dopravy, minister Árpád Érsek tento návrh súkromného prepravcu neakceptoval. Predstavitelia RegioJetu ministrovi sľúbili, že nebudú

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).