27.01.2014, 15:38

Šéf automobilky Tata skočil z okna. Za ním spadli aj akcie firmy

Šéf automobilky Tata skočil z okna. Za ním spadli aj akcie firmy

Indická automobilka Tata, ktorá je známa najmä vďaka svojmu najlacnejšiemu autu na svete a tiež vlastníctom značky Jaguar čelí veľkým problémom. Firma dnes oznámila, že tragicky prišla o generálneho riaditeľa Karla Slyma. 51- ročný Brit vypadol alebo vyskočil z okna hotela na 22. poschodí v thajskom Bangkoku.

Samovražda?

Britský manažér bol zodpovedný za aktivity značky v Indii, Thajsku a v ďalších krajinách. Muž, ktorý bol vo funkcii od roku 2012, sa v Bangkoku zúčastnil rokovania firemnej rady. Polícia predpokladá, že Slym spáchal samovraždu. „Našli sme otvorené okno. Bolo veľmi malé, takže nie je možné, že by pošmykol a vypadol,“ povedal policajný úradník pre agentúru Reuters.

V reakcii na tragickú udalosť klesli akcie Tata Motors o viac ako šesť percent. Samotná Tata Motors túto správu nekomentuje.

Jaguar a Land Rover

Automobilka Tata je výrobcom najlacnejšieho auta sveta s názvom Tata Nano. Napriek opakovaným sľuby sa ale zatiaľ nezačalo predávať na rozvinutých trhoch. V Indii firma vyrába osobné aj nákladné automobily. V roku 2008 tento podnik kúpil od amerického Fordu tradičného britského výrobcu automobilov Jaguar a Land Rover. Obe automobilky v súčasnosti zažívajú veľmi úspešné obdobie a ich predaja z roka na rok rastú o desiatky percent.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.