05.02.2016, 16:18

Volkswagen nezverejní výsledy hospodárenia, kvôli emisnému škandálu to odkladá

Volkswagen nezverejní výsledy hospodárenia, kvôli emisnému škandálu to odkladá

Nemecká automobilová skupina Volkswagen odkladá marcové zverejnenie hospodárskych výsledkov za minulý rok aj aprílové valné zhromaždenie. Spoločnosť to dnes zdôvodnila otvorenými otázkami ohľadom dopadov emisného škandálu na výsledky.

Správu o hospodárení za minulý rok mal Volkswagen zverejniť 10. marca, valné zhromaždenie skupiny bolo pôvodne stanovené na 21. apríla. Spoločnosť bude neskôr informovať o nových termínoch.

Kvôli škandálu s obchádzaniam emisných testov pri naftových vozidlách zostávajú zatiaľ podľa Volkswagenu nevyriešené otázky "výpočtov hodnôt súvisiacich s otázkou dieselových emisií". Spoločnosť tiež podľa tlačových agentúr oznámila, že zistenia z interného vyšetrovania okolností škandálu a otázky zodpovednosti za neho naďalej hodlá zverejniť v druhej polovici apríla.

Americká Agentúra pre ochranu životného prostredia (EPA) vlani v septembri Volkswagen obvinila, že u vozidiel s naftovými motormi používal softvér umožňujúci pri testovaní skrývať vysoko nadlimitné hodnoty toxických oxidov dusíka. Volkswagen potom priznal, že softvér umožňujúci manipulovať s testami emisií inštaloval do miliónov áut po celom svete. Začiatkom roka podalo americké ministerstvo spravodlivosti na Volkswagen kvôli týmto manipuláciám civilnú žalobu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.