05.01.2016, 00:00

Príchodom roka má byť Starbucks. Hlásia sa aj ďalší

Slovenský maloobchodný trh by si na svoju mapu radi pridali viaceré zvučné mená.

Predajca športových potrieb z Francúzska Decathlon či dánsky obchod so štýlovými doplnkami Tiger. To sú niektoré značky, ktoré sa vlani rozhodli prísť na Slovensko. A zďaleka nie sú jediné, ktorým sa náš trh zapáčil a radi by tu odštartovali svoj biznis. „O vstupe na slovenský trh uvažuje viacero značiek, či už z oblasti módy, alebo aj ďalších segmentov maloobchodu,“ potvrdzuje senior konzultant z oddelenia maloobchodných nehnuteľnosti spoločnosti JLL Daniel Kúth.

Pri umiestnení svojej prvej prevádzky jednoznačne preferujú Bratislavu. A až potom sa obzerajú po možnostiach i v iných regiónoch.

Po automatoch aj kaviarne Starbucks

Veľký ošiaľ na verejnosti vyvolali už vlani v lete prvé automaty známej kaviarenskej značky Starbucks, ktoré sa objavili na niekoľkých benzínových pumpách na Slovensku. O pár mesiacov už Starbucks začal hľadať ľudí na manažérske pozície do kaviarní. „Veríme, že Slovensko je to správne miesto pre Starbucks. Ak nás chcete podporiť, práve hľadáme tých správnych kandidátov, ktorí sa stanú súčasťou niečoho výnimočného, niečoho, čo sa stane iba raz v živote,“ lákal ešte v novembri reťazec na svojich webových stránkach.

Na mape nášho regiónu mu totiž chýba špendlík už iba na Slovensku. „Konkrétnu stratégiu vstupu a rozvoja svojej siete na Slovensku však zatiaľ oficiálne nepredstavil. Podľa rozhovorov, ktoré som mal v predchádzajúcom období so zástupcami Starbucks v Čes

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.