15.02.2016, 20:20

Britská banka HSBC má po Brexite jasné plány, až 1000 zamestnancov presunie mimo ostrovy

Britská banka HSBC má po Brexite jasné plány, až 1000 zamestnancov presunie mimo ostrovy

Britská banka HSBC pravdepodobne presunie približne 1000 zamestnancov investičnej divízie do Paríža v prípade, že Británia vystúpi z Európskej únie (EÚ). Uviedol to dnes generálny riaditeľ banky Stuart Gulliver, ktorého citovala agentúra Bloomberg.

Bloomberg pripomína, že ide o jedno z najvážnejších upozornení od šéfa významnej inštitúcie, ktoré sa týka dôsledkov tzv. Brexitu.

Presun sa uskutoční v rámci divízií HSBC, ktorá má v Londýne približne 5000 zamestnancov, povedal Gulliver v telefonickom rozhovore.

Dodal však, že referendum v prospech Brexitu bude mať veľký vplyv na investičnú divíziu banky, ale spotrebiteľov sa nedotkne.

Šéfovia bánk v Británii opakovane upozornili, že po vystúpení z EÚ firmy znížia investície v Spojenom kráľovstve a presunú pracovné miesta do iných regiónov. No tieto varovania boli doposiaľ len neurčité a upozorňovali na "neistoty" a "rozvrat", a len pár z nich spomenulo konkrétnejší vplyv Brexitu, napríklad na investície a zamestnanosť v Londýne.

Gulliver zdôraznil, že je v záujme britskej ekonomiky, aby krajina zostala členom reformovanej EÚ.

Britský premiér David Cameron sa pokúša dosiahnuť reformu vzťahov Británie a európskeho bloku pred plánovaným referendom o členstve v EÚ, ktoré sa má uskutočniť do konca roka 2017.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.