05.11.2015, 09:48

Facebook sa chváli vyše 1,5 miliardami používateľov, zarobí 3 doláre na každom

Facebook sa chváli vyše 1,5 miliardami používateľov, zarobí 3 doláre na každom

Americká spoločnosť Facebook, ktorá je prevádzkovateľom najväčšej svetovej sociálnej siete rovnakého názvu, vykázala v treťom štvrťroku vysoký rast zisku aj tržieb. Jej akcie vďaka tomu vystúpili na nový rekord. Firme pomohol ďalší rast počtu užívateľov, najmä tých, ktorí sa pripájajú cez mobilné prístroje, a tiež záujem o mobilný reklamu. Čistý zisk vzrástol o 11 percent na 896 miliónov dolárov (820 miliónov eur), oznámila spoločnosť v tlačovej správe.

Príjmy sa zvýšili o 40,5 percenta na 4,5 miliardy dolárov (4,1 miliardy eur), najmä vďaka nárastu predaja reklamy v mobilných aplikáciách. Príjmy z reklamy sa zvýšili o 45,4 percenta na 4,3 miliardy dolárov. Mobilná reklama mala na príjmoch podiel 78 percent, zatiaľ čo vlani v rovnakom období to bolo 66 percent.

Na konci septembra mal Facebook 1,55 miliardy aktívnych užívateľov mesačne, čo bolo o 14 percent viac ako pred rokom. Z toho 1,39 miliardy sa ich pripája na Facebook z mobilných prístrojov.

Väčšina nových zákazníkov je z krajín mimo Severnej Ameriky a Európu. Tieto regióny ale majú hlavný podiel na príjmoch firmy, upozornil server denníka The Wall Street Journal. Priemerný príjem na užívateľa v USA a Kanade stúpol o 42 percent na 10,49 dolára, čo je trojnásobok v porovnaní s globálnym priemerom. V priemere sa príjem na užívateľa zvýšil o 24 percent na 2,97 dolára, v oblasti Ázie a Tichomoria činí iba 1,39 dolára.

Štvrťročný zisk firme vzrástol aj napriek tomu, že náklady a výdavky stúpli o 68 percent na 3 miliardy dolárov. Facebook masívne investuje do veľkého množstva projektov vrátane umelej inteligencie, virtuálnej reality a snahy priviesť internet aj do rozvojových krajín.

Akcie firmy na výsledky hospodárenia reagovali rastom až o päť percent a dotkli sa nového maxima 109,34 dolárov.

 

We just announced our quarterly earnings and gave an update on our community's progress to connect the world. Our...

Posted by Mark Zuckerberg on 4. november 2015

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.