10.01.2016, 20:07

V Británii otvárajú šampanské, v lotérii padol národný rekord

V Británii otvárajú šampanské, v lotérii padol národný rekord

V britskej národnej lotérie padol v noci na dnes rekordný jackpot 66 miliónov libier (85 miliónov eur), čo je trojnásobok doterajšieho maxima. Nezdanenú výhru si rozdelia dvaja šťastlivci, jeden z nich sa už podľa webu The Telegraph prihlásil.

"Vyzývame všetkých našich hráčov, aby si skontrolovali tikety; máme samozrejme pripravené veľa šampanského v ľade, ktorým privítame týchto víťazov v klube milionárov národnej lotérie," uviedol hovorca spoločnosti.

Sobotňajšej ťah pritiahol oveľa viac tipujúcich ako normálne. Doterajšia rekordná výhra v britskej lotérii dosiahla 22,6 milióna libier (30.3 milióna eur) a je stará už 20 rokov. Oveľa viac však získali britskí víťazi celoeurópskej hry EuroMillions. V roku 2011 v nej vyhral škótsky pár 161 miliónov libier (216 miliónov eur).

Británia založila národnú lotériu v dnešnej podobe v roku 1994. Hru, v ktorej sa dvakrát týždenne, prevádzkuje spoločnosť Camelot, ktorá týždenne odvádza na charitu 34 miliónov libier.

Rekordná výhra v Británii padla v deň, keď sa v jackpote americkej lotérie Powerball nahromadilo bezmála 950 miliónov dolárov (875 miliónov eur), čo predstavuje svetový rekord. V sobotňajšom ťahu Powerballu vyšli čísla, ktoré nikto neuhádol, takže táto suma sa bude ďalej zvyšovať.

Doteraz najvyššia lotériová výhra na území Severnej Ameriky padla v marci 2012. V konkurenčnej hre Mega Millions bolo v jackpote 656 miliónov dolárov (604 miliónov eur), ktoré si rozdelilo niekoľko výhercov.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.