30.09.2015, 15:53

BauMax v Česku budú prevádzkovať Poliaci z Merkury Market

BauMax v Česku budú prevádzkovať Poliaci z Merkury Market

Väčšinu slovenských predajní Baumax prevezme poľský reťazec Merkury Market. Prípad už rieši Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže. Baumax odchádza z Česka, kde bol v posledných rokoch v strate. Poľská skupina by mala prevziať 18 z 24 predajní Baumaxu v ČR, píše iDnes.cz.

Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže začal správne konanie v pondelok, keď dostal návrh novozaloženej spoločnosti BM Česko, ktorú vlastní poľský kapitál. Firma je súčasťou podnikateľskej skupiny Merkury Market.


Čítajte viac: Zatvárame. A tak všetko musí preč

                   Baumax u nás skončí v posledný októbrový deň

                   Posledné dni bauMaxu u nás. Pred prázdnymi regálmi sa tlačia ľudia


Vznikla v roku 1991 a od začiatku svojej činnosti sa zaoberá distribúciou vybavenie do interiéru a distribúciou stavebných materiálov. Skupina má predajne v Poľsku a na slovenské. Teraz sa obracia aj na slovenský trh. ÚOHS vedie len zjednodušené riadenie. Rozhodnúť o povolení spojenie firiem by mal do konca októbra.

Rakúska centrála Baumaxu v polovici septembra uviedla, že jej českej obchody prevezmú dvaja investori. Tým druhým by mohol byť konkurenčné nemecký reťazec hobbymarketov OBI.

Baumax v súčasnosti prevádzkuje 14 predajní v rámci celého Slovenska. Zákazníci v nich budú môcť nakupovať pod jeho značkou do 31. októbra. Pobočky, alebo aspoň ich časť, by mal u nás následne prevziať nemecký reťazec Obi. O tejto akvizícii informovali HN ako prvé už začiatkom júna.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.