28.01.2016, 21:10

Média a technológie. Toto sú nové elity biznisu podľa Forbes

Mladí podnikatelia inšpirujú svet.

Média a technológie. Toto sú nové elity biznisu podľa Forbes

Magazín Forbes z nich vybral tridsať najvýznamnejších inovátorov z Európy, ktorí v budúcnosti majú reálnu šancu hrať významnú úlohu vo svetovom biznise. Vyvíjajú aplikácie pre migrantov aj smartšperky.

Už nie bane alebo ťažba ropy. Nové smery biznisu určia podľa magazínu Forbes v najbližších rokoch hlavne technológie, trendy v sociálnej oblasti alebo inovácia.

Medzi podnikateľmi z Európy do tridsiatich rokov vidia experti prizvaní do ankety Forbesu niekoľko jasných lídrov budúcnosti. Napríklad dvadsaťdvaročného Rumuna Cornela Amarieia, ktorého spoločnosť Lumen vyvinula špeciálne zariadenie, ktoré vďaka 3D scanovaniu a senzorom pomáha nevidiacim vo slobodnejšom pohybe. Mladíkova spoločnosť ďalej vyvíja brzdové systémy a iné zariadenia pre automobilky Daimler, Ford alebo Volkswagen.

Šperky a médiá

Ako ďalší prísľub pre budúcnosť uvádza magazín 24-ročnú britskú podnikateľku Amber Athertonovú. Tá založila internetový obchod so šperkami My Flash Trash. Dnes je vo Veľkej Británii celebritou a predáva okrem iného aj vlastné kolekcie šperkov. Oceňovaná je hlavne vďaka inovatívnemu poňatiu predaja luxusného tovaru, pretože ich ako jedna z prvých neváhala predávať cez internet. Prvý milión libier zarobila z prenajatého bytu a bez zamestnancov.

Medzi ďalšie budúce hviezdy biznisu by mohla patriť tiež šarmantná 26-ročná Slovinka Urška Sršenová. Jej spoločnosť BellaBeat vyvíja smartšperky, mobilné aplikácie aj oblečenie. V súčasnosti má už okrem Slovinska pobočky aj v San Fransicu, Šanghaji a Záhrebe.

Inovatívnou inšpiráciou najmä pre média môže byť počin 29-ročného Holanďana Ernsta Jana Pfautha. Na odvodoch dobrovoľných darcov nazbieral 1,7 milióna eur, aby rozbehol investigatívnu žurnalistickú online platformu bez reklám De Correspondent.

Vedec aj raperka

V súčasnosti mimoriadne oceňovaná je tiež práca 27-ročnej Francúzsky Joséphine Goubeovej. Riaditeľka spoločnosti Migreat chce zmierniť svetovú utečeneckú krízu. Ako jeden z prvých zamestnancov u Migreat, ktorá bola založená v roku 2012, pomohla vytvoriť online platformu, ktorá dáva utečencom, migrantom a ostatným vysídleným osobám jednoduchý návod, ako zaobchádzať so žiadosťou o víza a vyhľadať služby v mieste ich nového bydliska.

Medzi tridsiatkou budúcich lídrov sú ďalej podnikateľ v reštauračnom biznise Tom Sellers, vedec Cesar Velasco Muñoz, ale aj nemecká poslankyňa Európskeho parlamentu Julia Reda alebo britská raperka Little Simz.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.