03.12.2014, 10:35

Kellnerova PPF kúpila mrakodrap v Holandsku. Za 47 miliónov

Holding najbohatšieho Čecha získal v Holandsku už desiatu nehnuteľnosť. Slúži ako hotel a kancelárie.

Kellnerova PPF kúpila mrakodrap v Holandsku. Za 47 miliónov

Finančná skupina PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera získala za 47 miliónov mrakodrap v holandskom Rotterdame. Pre holding českého miliardára je to už desiata budova v Holandsku. Budovu Millenium Tower získal od nemeckej spoločnosti Commerzbank. Informáciu priniesol český portál ihned.cz.

Budova v centre druhého najväčšieho holandského mesta slúži sčasti ako hotel a zvyšný priestor tridsaťpäťposchodového domu otvoreného v roku 2000 sa využíva ako nájomné priestory pre kancelárie. V budove je 10 veľkých nájomníkov. Na začiatku tohto roka už PPF získala v Rotterdame tiež kancelársku budovu Wilhelmina Tower za cenu okolo 29 miliónov eur. Tú spoločnosť kúpila od skrachovanej finančnej skupiny Gula International.

V Holandsku tak skupina PPF, konkrétne spoločnosť PPF Real Estate, vlastní už 10 komerčných budov o celkovej výmere okolo 200 tisíc metrov štvorcových v niekoľkých veľkých mestách. Na tamojší trh vstúpila vlani, keď za 140 miliónov eur kúpila celkom šesť kancelárskych budov a tiež veľké obchodné centrum. Finančná skupina tak pokračuje v sérii investícií do komerčných nehnuteľností v európskych krajinách. Nedávno napríklad získala dve kancelárske budovy v susednom Nemecku. Tam už predtým investovala aj do ďalšieho kancelárskeho domu v Berlíne. Dva rezidenčné projekty potom má investičná skupina aj v Londýne.

PPF Real Estate je súčasťou PPF Real Estate Holdingu a patrí medzi najväčšie subjekty na trhu v celom regióne strednej a východnej Európy. Celkovo teraz spravuje aktíva blížiace sa miliarde eur.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.