21.10.2015, 11:09

Intel plánuje v Číne rekordné investície do továrne na čipy, tie dokážu odhaľovať podvody

Intel plánuje v Číne rekordné investície do továrne na čipy, tie dokážu odhaľovať podvody

Americká spoločnosť Intel chce v najbližších rokoch investovať až 5,5 miliardy dolárov (4,84 miliardy eur) do rozšírenia a úpravy svojej továrne v čínskom meste Ta-lien. Intel plánuje začať v závode miesto staršej generácie polovodičov vyrábať pamäťové čipy. Investícia je zatiaľ najväčšou investíciou Intelu v Číne.

Intel začal prevádzku svojho závodu v Ta-lien v roku 2010. Firma podľa agentúry Reuters upresnila, že v najbližších troch až piatich rokoch investuje do závodu 3,5 miliardy dolárov a potom by sa mohla suma zvýšiť až na 5,5 miliardy dolárov.

Investícia je súčasťou plánu firmy zamerať sa viac na pamäťové čipy. Intel chce začať v závode vyrábať produkty s technológiou NVM, vďaka ktorej pamäť nestráca schopnosť uchovávať dáta ani po prerušení prívodu napájania. Dá sa pritom použiť pre širokú škálu účelov, od odhaľovania podvodov v oblasti finančných transakcií až po sledovanie chorôb.

Závod by mal tiež začať výrobu nových 3D pamäťových čipov NAND, ktoré spoločne vyvinuli firmy Intel a Micron Technology. Spustenie výroby sa očakáva v druhej polovici budúceho roka.


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.