07.11.2015, 13:41

Miliardár Buffett má nový rekord. Jeho spoločnosť dosiahla rekordný zisk takmer 10 miliárd

Miliardár Buffett má nový rekord. Jeho spoločnosť dosiahla rekordný zisk takmer 10 miliárd

Tučný mimoriadny zisk, ktorý priniesla spoločnosti Berkshire Hathaway fúzia spoločností Kraft a Heinz, viedol k najlepšiemu štvrťročnému výsledku za 50 rokov, čo ju Warren Buffett vedie. Informuje o tom DPA.

Berkshire Hathaway v treťom štvrťroku dosiahla čistý zisk 9,4 miliardy dolárov (8,65 miliardy eur). Zisk bol o 100 % vyšší než v rovnakom období vlaňajška. Fúzia medzi potravinárskymi firmami Kraft Foods a Heinz Ketchup, ktorá sa zrealizovala v júli, zlepšila štvrťročnú bilanciu Buffettovho impéria o 4,4 miliardy USD.

V novej spoločnosti má brazílska účastinná spoločnosť 3G, ktorej patrí Kraft Foods, rozhodujúce slovo. Brazílčania sú známi veľmi tvrdými sanačnými reformami.

Vyskytujú sa názory, že Kraft Foods úplne pohltí Heinz Ketchup. Do dvoch rokov by malo v Spojených štátoch zaniknúť sedem jeho výrobných závodov a o prácu by malo prísť do 2600 ich zamestnancov. Ešte v auguste vedenie novej spoločnosti oznámilo prepustenie 2500 ľudí.

Prevádzkový zisk Berkshire Hathaway v uplynulom štvrťroku klesol o 3,7 percenta na 4,7 miliardy dolárov. Slabšie výsledky totiž dosiahla poisťovacia divízia spoločnosti.

Buffett je v roku svojich 85. narodením na čele impéria pol storočia. Pozostáva z vyše 80 rôznorodých firiem a teraz má trhovú hodnotu vyše 350 miliárd dolárov. V konglomeráte sú poisťovne, nákladná železničná spoločnosť i noviny.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.