11.05.2016, 15:59

Firma pri Nitre rozšíri výrobný areál, pribudnú pracovné miesta

Spoločnosť Bonar Geosynthetics plánuje zvýšiť výrobné kapacity, pri Nitre preto pristavia výrobnú halu na geosyntetiká.

nezamestnaní
Zdroj: HN

Spoločnosť Bonar Geosynthetics, a.s., plánuje rozšíriť výrobný areál firmy v Ivanke pri Nitre. Prístavbou výrobnej haly geosyntetík a vonkajších plôch na skladovanie výrobných produktov, ako aj rekonštrukciou administratívnej časť existujúceho administratívneho bloku a celkovou obnovou a revitalizáciou výrobného areálu chce firma zvýšiť výrobné kapacity a rozšíriť výrobný sortiment. Spoločnosť súčasne zefektívni výrobný proces a zmodernizuje svoje technológie.

Realizáciou zámeru budú vytvorené nové pracovné miesta a zlepšené pracovné podmienky zamestnancov, skonštatovalo vedenie firmy. V rozšírenej prevádzke spoločnosti bude pracovať 27 pracovníkov v administratíve a 176 pracovníkov vo výrobe. Výstavba by sa mala podľa projektu predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie začať v októbri tohto roka, jej ukončenie je naplánované na november 2017. Prevádzka by mala byť spustená na začiatku roka 2018. Celkové predpokladané investičné náklady predstavujú 5,8 milióna eur.

Existujúci výrobný areál spoločnosti Bonar Geosynthetics bol vybudovaný v rokoch 1983 až 1985. Počas doterajšej prevádzky prešiel viacerými stavebnými úpravami rôzneho rozsahu. V rokoch 2005 až 2006 bola vykonaná rozsiahla obnova areálu vtedajším majiteľom závodu Texiplast, a.s. Spoločnosť sa zaraďuje k popredným európskym výrobcom tkaných a pletených geosyntetík pre stavebníctvo. Výrobky sú určené pre výstavbu a rekonštrukciu ciest, diaľnic, letísk, železníc, prístavov, komerčných stavieb a areálov a protieróznu ochranu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.