20.03.2017, 19:55

Trump nie je tak bohatý, ako tvrdí. Nedostal sa ani do prvej päťstovky rebríčka Forbesu

Trump v rebríčku klesol o viac ako 200 priečok na 544. miesto. Dôvodom bol hlavne pokles realitného trhu v New Yorku.

trump so what
Zdroj: Reuters

Čistý majetok amerického prezidenta Donalda Trumpa vlani klesol na 3,5 miliardy dolárov. To je zhruba tretina sumy, na ktorú Trump svoj majetok vyčíslil pri svojej predvolebnej prezidentskej kampani. Vyplýva to z najnovšieho rebríčka dolárových miliardárov, ktorý zostavuje časopis Forbes. 

​Ešte v októbri, keď Forbes zverejnil rebríček 400 najbohatších Američanov, časopis odhadol Trumpov majetok na 3,7 miliardy dolárov. V minulom rebríčku najbohatších ľudí sveta Trump s odhadovaným majetkom 4,5 miliardy dolárov skončil na 336. mieste.

Vlani v máji pri nominácii na kandidáta na prezidenta za republikánov Trumpov tím uviedol, že hodnota jeho čistého majetku je viac ako desať miliárd dolárov. Kritici tvrdili, že Trump skutočnú hodnotu svojho majetku nadsadil a upozorňovali, že jeho daňové priznania by umožnili presnejší prehľad o jeho finančnej situácii. Trump sa ale vzoprel tradičným zvyklostiam a odmietol svoje priznanie zverejniť, poznamenala agentúra Reuters.

Zatiaľ čo hodnota Trumpovho majetku sa znížila, na zoznam dolárových miliardárov sa tento rok dostalo oveľa viac ľudí - dokopy rekordných 2043. Prispel k tomu rast akciových trhov a cien komodít.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.