18.05.2017, 12:01

Boháči majú za sebou ťažký deň. Za pár hodín prišli o desiatky miliárd

Politické turbulencie v USA poriadne zamávali akciami. A doplatili na to najbohatší ľudia planéty.

Bill Gates
Zdroj: Reuters

Stačil jediný deň na 500 najbohatších ľudí planéty prišlo o desiaty miliárd. A spôsobila to politická situácia v USA. Rebríček miliardárov agentúry Bloomberg poukazuje na to, že napríklad najbohatší muž planéty Bill Gates prišiel o celú miliardu. 

Akcie Microsoftu sa prepadli o 2,8 percenta, čo predstavuje najväčší pokles za takmer rok. Ešte viac stratil zakladateľ Amazonu Jeff Bezos. Jeho stál Trumpgate až 1,7 miliardy dolárov.  

​Úplne najtvrdšie doplatil zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg. Piaty najbohatší muž planéty tak prišiel o rovné dve miliardy po tom ako sa jeho gigant prepadol o 3,3 percenta. 

Rebríček 500 najmajetnejších ľudí agentúry Bloomberg združuje miliardárov s celkovým majetkom vo výške 4,9 bilióna dolárov. 

Zdroj: Bloomberg.com

Americké akciové trhy v stredu zaznamenali najväčší prepad počas jedného obchodného dňa za posledných osem mesiacov potom, čo z poznámok dnes už bývalého šéfa FBI Comeyho vyšla najavo snaha prezidenta Trumpa o ovplyvňovanie federálneho vyšetrovania v prípade poradcu pre národnú bezpečnosť USA Michaela Flynna.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.