Williams zopakoval víťazné double

07.07.2003, 00:00

Tím automobilových pretekov F1 BMW-Williams získal počas ôsmich dní svoje druhé víťazné double, keď jeho jazdci triumfovali po Veľkej cene Európy aj na včerajšej VC Francúzska. Víťazstvo si v desiatich pretekoch MS na okruhu v Magny-Cours takisto ako pred týždňom v Nürburgringu vybojoval Nemec Ralf Schumacher, ktorý zaznamenal už svoje šieste víťazstvo v kariére. "Dve prvenstvá v sérii -- to je neuveriteľné. Ak by mi to niekto predpovedal pred sezónou, pokladal by som ho za šialenca," s úsmevom komentoval na tlačovej konferencii svoj úspech Ralf. Na druhom mieste so stratou necelých štrnástich sekúnd skončil za ním jeho tímový kolega Kolumbijčan Juan Pablo Montoya, tretiu priečku obsadil s odstupom ďalších piatich sekúnd úradujúci majster sveta Nemec Michael Schumacher. Líder tímu Ferrari si tak súčasne upevnil pozíciu na čele priebežného poradia, keď jeho najväčší prenasledovateľ Kimi Räikkönen skončil až na štvrtom mieste a Fínova strata sa zvýšila už na osem bodov.
Veľká cena Francúzska veľa dramatických momentov nepriniesla, v úvodnej časti zaujali iba "hodiny" Brazílčana Rubensa Barrichella (Ferrari), ktorý sa následne musel predierať až z konca štartového poľa. Skvelá stíhacia jazda mu však viac ako dva body za siedme miesto nepriniesla. Pre konečné poradie boli tentoraz viac určujúce zastávky v boxoch ako predbiehacie manévre na trati. Päťnásobný majster sveta M. Schumacher práve pri poslednom pitstope využil pomalšiu prácu mechanikov McLarenu a dostal sa z piateho na konečné tretie miesto. Naopak, šancu na zisk pódiového umiestnenia stratil v depe David Coulthard, ktorému dali mechanici pokyn na rozjazd ešte predtým než vytiahli z jeho monopostu tankovaciu hadicu. Škótsky pilot následne zachytil dvoch technikov tímu, našťastie, obaja vyviazli z tohto incidentu bez zranenia. Seriál MS pokračuje jedenástym podujatím o dva týždne 20. júla v anglickom Silverstone.
VÝSLEDKY
VC Francúzska: 1. R. Schumacher (Nem./Williams) 1:30:49,213 h, 2. Montoya (Kol./Williams) +13,813 s, 3. M. Schumacher (Nem./Ferrari) +19,568, 4. Räikkönen (Fín./McLaren) +38,047, 5. Coulthard (V. Brit./McLaren ) +40,289, 6. Webber (Aus./Jaguar) +1:06,380, 7. Barrichello (Bra./Ferrari) +1 kolo, 8. Panis (Fra./Toyota) +1 kolo.
Priebežné poradie MS: 1. M. Schumacher 64 bodov, 2. Räikkönen 56, 3. R. Schumacher 53, 4. Montoya 47, 5. Barrichello 39, 6. Alonso 39, 7. Coulthard 29, 8. Trulli 13.
Pohár konštruktérov: 1. Ferrari 103, 2. Williams 100, 3. McLaren 85, 4. Renault 52.

03. máj 2024 11:02