Švehlove body nestačili

12.02.2003, 23:00
HNHNTASRTASR

Päť slovenských hokejistov sa bodovo presadilo v utorkových stretnutiach zámorskej NHL. Najvýraznejšie dal o sebe vedieť skúsený obranca Toronta Róbert Švehla, ktorý v zápase proti Edmontonu najprv asistoval pri prvom góle domácich a potom strelil aj posledný gól Maple Leafs v zápase. Ani jeho štvrtý presný zásah v sezóne však prehru 4:5 neodvrátil. Smutnou postavou stretnutia Colorado -- New Jersey (3:1) bol útočník hostí Jiří Bicek. V prvej tretine zvýšil pri jeho vylúčení za krosček Derek Morris na 2:0 a za stavu 3:1 pre domácich tri a pol minúty pred koncom úplne stratil nervy, keď za narazenie zozadu dostal 5-minútový trest plus trest do konca zápasu. V Buffale stratili domáci hokejisti dvojgólové vedenie a prehrali so St. Louis 2:3. Ďalší bod za asistenciu si pripísal hosťujúci Pavol Demitra, keď v presilovke usmernil jeho prudkú prihrávku do bránky Keith Tkachuk. "Pavol odviedol skvelú prácu. Čakal som, že to tam dá a trafil mi puk presne na hokejku," chválil Demitru úspešný strelec. Skóre zápasu v Nashville otvoril svojím 21. gólom v sezóne Žigmund Pálffy a pomohol kráľom k víťazstvu 3:2. "Ziggy" natiahol svoju bodovú sériu na šesť zápasov. Predátori na tretí gól Laperriera odpovedali o 33 sekúnd po spolupráci slovenského útočníka Vladimíra Országha s Vitalijom Jačmenevom, ale prehre už nezabránili. Bod za asistenciu si v zápase Montreal -- Boston (3:1) pripísal aj útočník hostí Jozef Stümpel. Pri záverečnej power play Bostonu mal smolu domáci Richard Zedník, ktorý sekundu pred koncom trafil len žrď opustenej bránky.
VÝSLEDKY
NY Islanders -- Tampa Bay 6:2, Montreal -- Boston 3:1 (Stümpel za hostí 0+1), Toronto -- Edmonton 4:5 (Švehla za domácich 1+1), Buffalo -- St. Louis 2:3 (Demitra za hostí 0+1), Nashville -- Los Angeles 2:3 (Országh 0+1 -- Pálffy 1+0), Dallas -- Carolina 2:1 pp, Colorado -- New Jersey 3:1.

18. máj 2024 01:10