20.01.2016, 00:00

GoPro sa nedarí. Akcie padajú, záchranou môže byť dron

Rozbehnutý stroj menom GoPro sa zadrhol. Po úspešných rokoch prišiel výrazný prepad akcií i dopytu. Trh s digitálnymi akčnými kamerami, ktorý firma sama v roku 2006 otvorila, sa zatiaľ nasýtil. Akcie spoločnosti GoPro sa v stredu 14. januára prepadli o 23,34% a už sa príliš nezdvihli. Aktuálna cena sa pohybuje okolo 11 dolárov za kus. Burza tak reagovala na ekonomické výsledky firmy za štvrtý kvartál roka 2015 a na informácie o prepúšťaní.

Dlhodobý prepad

Akcie však klesali už dlho pred tým, než firma výsledky oznámila. Dôvod bol vždy podobný: silná konkurencia a nastupujúca ešte silnejšia konkurencia. Napríklad keď v januári 2015 získal Apple patent na diaľkovo ovládanú kamerku, klesli akcie GoPro o 12 percent na vtedy ešte slušných 49,87 dolára za kus. Tým sa však zlé správy neskončili. Zatiaľ posledný model radu Hero s označením Hero4 Session (uvedený na trh v júli 2015) nie je príliš úspešný a napríklad podľa analy

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).