19.01.2016, 00:00

Poliaci plánujú postaviť jadrovú elektráreň

Projekt prvej poľskej jadrovej elektrárne s výkonom 3750 megawattov by sa mal realizovať v priestore obcí Choczewo alebo Gniewino a Krokowa na severe Poľska. Vyplýva to zo zverejneného zámeru, ktorý kvôli cezhraničnému posudzovaniu vplyvov investície na životné prostredie zaslalo slovenským úradom poľské Generálne riaditeľstvo pre ochranu životného prostredia.

V závislosti od zvolenej technológie sa plánuje, že zariadenie vyrobí deväť až 28 terawatthodín elektrickej energie ročne. Konečný inštalovaný výkon elektrárne, ako aj objem ročnej výroby elektrickej energie bude závisieť od technológie zvolene

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).