03.02.2016, 00:00

Posledné dni Hypernovy

Maloobchodná značka bola na trhu 15 rokov, čoskoro skončí. Aké meno ju nahradí, zatiaľ nie je známe.

Posledné dni Hypernovy

Keď k nám pred pätnástimi rokmi prichádzali Holanďania so značkou Hypernova, mali veľké plány. A otvárali prevádzku za prevádzkou. Potom však prišlo vytriezvenie a už v roku 2007 sa chceli z nášho trhu stiahnuť. Nenašiel sa však kupec. Až donedávna. Holanďania sa na prebratí prevádzok dohodli so slovenskou sieťou Terno. Aj tá však čoskoro zistila, že veľkým hypermarketom odzvonilo a 11 prevádzok Hypernovy už stihla zavrieť. V portfóliu im ich ostalo deväť. A aj tie sa čoskoro s menom Hypernova nadobro rozlúčia. „Značku Hypernova nezachováme,“ potvrdzuje Martin Fedor, predseda predstavenstva investičného fondu Sandberg Capital.

Po schválení protimonopolným úradom tento fond vstúpi do reťazca cez spoločnosť Terno real estate a naleje do nej 70 miliónov eur. Pôvodné Hypernovy čaká zmenšovanie predajných plôch, nový dizajn i úprava sortimentu. Ako sa bude po novom volať, ešte nie je jasné. Terno real estate prevádzkuje aj predajne značiek Terno a Moja Samoška. „Hľadáme spôsob, ako z

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).