15.01.2016, 00:00

Akcie Renaultu sa po razii prepadli

Panika okolo francúzskeho výrobcu zasiahla pádom akcií aj ďalšie európske značky.

Rekordný prepad akcií, aký spoločnosť Renault ešte nezažila. Aj tak by sa dal opísať včerajší vývoj akcií francúzskej automobilky, ktoré sa za krátku chvíľu prepadli o 20 percent. Na rýchly pád smerom nadol sa vydali po tom, ako na verejnosť prenikli informácie o tohtotýždňových raziách francúzskej polície vo viacerých pobočkách spoločnosti. „Je to predovšetkým šok pre akcionárov. Krátkodobá volatilita akcií pre samotnú firmu nemá bezprostredne negatívne dosahy,“ konštatuje Stanislav Pánis, analytik J&T Banky.

Panika na automobilovom trhu

Experti hovoria o rekordnom poklese. „Trhová kapitalizácia spoločnosti sa prepadla o niekoľko miliárd eur. Cena akcií sa však vracia nahor,“ tvrdí Boris Tomčiak, analytik spoločnosti Finlord. V čase uzávierky bol francúzsky Renault v mínuse o deväť percent.

Polícia sa pri kontrolách zamerala nielen na proces výroby automobilov, ale zhabala aj počítače niektorých funkcionárov automobilky. V troch prevádzkach hľadala dôkazy o to

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).