12.02.2016, 00:00

Twitter stráca používateľov aj dych

Ďalší používatelia nepribúdajú. A to napriek snahe nového vedenia.

Twitter stráca používateľov aj dych

Sociálna sieť Twitter má seriózne problémy. Dokazujú to výsledky, ktoré sociálna sieť zverejnila len nedávno. Najnovšie čísla potvrdzujú to, čoho sa spoločnosť obávala najviac. Že jej nerastie používateľská základňa. Počet nových používateľov za posledné mesiace stagnoval, ku koncu kvartálu dokonca klesol. „Pre Twitter nastalo kritické obdobie. Stal sa zraniteľným, a to aj pre svoju inovatívnosť,“ tvrdí pre portál bloomberg. com Rob Sanderson, ekonóm MKM Partners.

Boj s klesajúcou popularitou

Z ekonomického hľadiska si spoločnosť o niečo prilepšila. Stále však nie je z najhoršieho vonku. „Príjmy a upravený zisk na akciu mal za posledný kvartál najlepšie výsledky v histórii firmy, prekonal dokonca aj očakávania. Celková čistá strata spoločnosti klesla,“ tvrdí Stanislav Pánis, ekonóm J&T Banky. Čistá strata sa znížila o 28 percent. Zatiaľ čo pred rokom predstavovala 125 miliónov dolárov, tento rok to bolo už len 90 miliónov. Týmto číslom sa však dobré správy Twitteru končia.

Jeho problém totiž nie je v ekonomických výsledkoch. Sociálna sieť čoraz viac bojuje s počtom používateľov. Za posledné tri mesiace spoločnosť stratila dva milióny registrovaných. Stále ich však má viac ako 30

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).