20.06.2014, 00:00

Futbal zlacnil last minute zájazdy

Cestovný ruch

Futbal zlacnil last minute zájazdy

Last minute dovolenky, ktorých predaj odštartovali slovenské cestovné kancelárie tento mesiac, sú oproti vlaňajšku lacnejšie o desiatky eur. Stojí za tým viacero dôvodov – zvýšenie objemu zazmluvnených kapacít, oneskorený štart predaja, ale i majstrovstvá sveta vo futbale. „Dnes tak trojhviezdičkový hotel na gréckej Kréte na osem dní vyjde na 289 eur bez poplatkov. Vlani sme ho predávali za 330 až 350 eur,“ tvrdí Viera Ložeková Iliopoulou z cestovnej kancelárie Aeolus.

Kým minulý rok Aeolus predával júnové last minute dovolenky s približne tretinovými zľavami, dnes nie sú výnimkou ani 40-percentné akcie. Jedným z dôvodov menšieho záujmu o júnové zájazdy je i futbalový šampionát – Slováci si podľa Ložekovej chcú zápasy vychutnať doma, a nie v cudzine.

Keď príde top sezóna

O tom, že dovolenky zlacneli, hovorí i český podnikateľ Tomáš Cikán. Ide o majiteľa českej cestovnej kancelárie ESO travel, ktorá má na Slovensku pobočku. Podľa Cikána si vlani touroperátori zazmluvn

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).