20.11.2015, 00:00

Najväčšie spojenie vo farmácii je predo dvermi. Botox mieri do rúk Pfizeru

Najväčšie spojenie vo farmácii je predo dvermi. Botox mieri do rúk Pfizeru

Americká farmaceutická skupina Pfizer urýchlila rokovania o prevzatí konkurenčnej spoločnosti Allergan so sídlom v írskom Dubline. Transakcia by mohla mať hodnotu okolo 150 miliárd dolárov a bola by doteraz najväčším spojením vo farmaceutickom sektore.

Aj injekcie proti vráskam

Do predajného portfólia Allergan patria aj populárne injekcie proti vráskam Botox. O blížiacej sa transakcii informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaný zdroj oboznámený s rokovaním. Spojením oboch spoločností by vznikol najväčší výrobca liekov na svete s trhovou hodnotou okolo 330 miliárd dolárov. Komplikácio

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

Súvisiace články