Presne na 201 druhov elektroniky prestane do troch rokov platiť clo. Tento biznis pritom doteraz dosahoval 1,3 bilióna dolárov ročne, čo je desať percent svetového obchodu. Svetová obchodná organizácia si preto od tejto novinky sľubuje zvýšenie spotreby. „Ide o veľmi významný úspech.

Podporí to nižšie ceny, a to aj v iných odvetviach, vytvorí to nové pracovné miesta a pomôže zvýšiť HDP po celom svete,“ nešetril nadšením šéf WTO Roberto Azevedo. Dohodu podpísala viac ako päťdesiatka členských štátov organizácie vrátane Číny, profitovať z duty-free zóny by však mali všetci členovia. Z tec

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).