16.02.2016, 00:00

Legendárna Tatra ide do sveta. České hračky sa vezú na retro vlne a expandujú

Záujem o české hračky rastie. Pozitívnu reakciu na ne potvrdil aj veľtrh Spielwarenmesse v Norimbergu, kde Česi predstavili nové produkty pre rok 2016. Ide o jednu z najdôležitejších udalostí v odbore, každoročne sa jej zúčastňujú takmer tri tisícky firiem zo 125 krajín sveta. Hoci najväčším hitom tohtoročného veľtrhu boli hovoriace bábiky Barbie alebo konzola ku Star Wars, záujem vzbudili aj produkty z Česka. „Najväčšia časť nášho exportu, konkrétne 63 percent z celkového objemu vývozu, tvoria dlhodobo detské puzzle alebo jazykové mutácie Dino hier. Najväčšími zahraničnými odberateľmi sú tradične Slovensko, Poľsko a Maďarsko. V súčasnosti však rozširujeme distribúciu do ďalších východoeurópskych krajín. Novo nadvä

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).