30.12.2016, 09:57

Letenka do New Yorku za 70 eur? Európska nízkonákladovka predstavila ambiciózny plán

Norwegian chce používať úspornejšie lietadlá a lietať na menšie letiská.

Letenka do New Yorku za 70 eur? Európska nízkonákladovka predstavila ambiciózny plán
Zdroj: Reuters

Nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian plánuje budúci rok v lete začať lietať z Británie do New Yorku za necelých 60 libier (70 eur). Nižšie ceny chce dosiahnuť vďaka úspornejším modelom lietadiel a letmi na menšie newyorská letiská, kde sú poplatky nižšie.

V súčasnosti lietajú aerolinky z londýnskeho letiska Gatwick na newyorské Kennedyho letisko za ceny od 149 libier (175 eur), napísal na svojich internetových stránkach The Guardian.

Nové lety do New Yorku chce spoločnosť vypravovať z letísk v Edinburghu, Corku a Shannone. Cena jednosmernej letenky by mala byť 56 libier (65 eur).

"Pracujeme na plánoch nových transatlantických trás z Edinburghu a Írska, u ktorých očakávame začatie v roku 2017, a dôležitou súčasťou našich plánov je, že sa chceme uistiť, že sú naozaj cenovo dostupné, a umožniť tak čo najviac ľuďom lietať," uviedol hovorca aeroliniek.

Norwegian chcú tiež od budúceho roka začať lietať z Londýna do New Yorku dvakrát denne, teraz lietajú raz denne. Norwegian lietajú z Gatwicku tiež do Bostonu, Los Angeles, Fort Lauderdale, Orlanda, Las Vegas, San Francisca a Portorika. Cena jednosmernej letenky u týchto letov začína na 135 libier (158 eur).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.