20.09.2013, 16:12

Šéfa najväčšej slovinskej banky zatkli pre podozrenie z korupcie

Šéf najväčšej slovinskej banky Nova Ljubljanska Banka (NLB) Janko Medja bol zatknutý pre podozrenie z korupcie. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na slovinské médiá. Polícia potvrdila len zatknutie bez ďalších detailov.

Podľa médií majú protikorupční vyšetrovatelia na muške aj predsedu dozornej rady NLB Franceho Arhara. Podozrenia sa týkajú zneužitia dôverných informácií v obchodnom styku (insider trading) pri predaji najväčšieho slovinského maloobchodu Mercator chorvátskemu konkurentovi Agrokor. Polícia v Ľubľane a v meste Kranj prehľadala sedem kancelárií a bytov.

Do čela NLB sa 41-ročný Medja dostal vlani. Predtým osem rokov pôsobil na vedúcich pozíciách v slovinskej dcére talianskej banky Unicredit. Predseda dozornej rady 65-ročný Arhar patrí medzi najprominentnejších slovinských bankárov. Od roku 1991 do roku 2001 bol guvernérom slovinskej centrálnej banky a v júni 2012 sa stal predsedom dozornej rady NLB.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.