
Minister Ivan Mikloš získal v ťažení proti prešpekulovaným živnostníkom vážnu zbraň.
Rezort financií v budúcom aj nasledujúcom roku zmrazuje platy na ministerstvách a niektorých ďalších úradoch. Bez ďalšieho prepúšťania tak môžu úradníci na vyššie mzdy zabudnúť.
Vyše milióna ľudí, ktorí sporia vo vyvážených a rastových fondoch, stratí garancie.
Ľudia utrácajú svoje peniaze opatrne. A prejavuje sa to aj na príjmoch štátu. Výber spotrebných daní ani DPH zatiaľ nezodpovedá predstavám rezortu financií.
Spor o Ústredný portál verejnej správy sa vyhrocuje. Spoločnosť SWAN, ktorej chce štát zrušiť zákazku na vybudovanie portálu za 47 miliónov eur, žiada, aby tento projekt preverila skupina nezávislých expertov.
Plynárenský podnik chce zvýšiť ceny až o tretinu. Je to škandalózne, tvrdí minister Miškov.
Čas hrá proti štátu. Čím neskôr Úrad vlády zruší zmluvu so spoločnosťou SWAN na dobudovanie Ústredného portálu verejnej správy, tým vyššiu sumu bude môcť táto firma žiadať v prípadnom súdnom spore so štátom.
Spor medzi ministrom financií Ivanom Miklošom a ľuďmi premiérky Ivety Radičovej graduje.
Štátu hrozí súdny spor za minimálne 18,4 milióna eur. Na toľko si vyčíslila škody a zmarený zisk spoločnosť SWAN, ak Úrad vlády zruší zmluvu, na základe ktorej mala vybudovať Ústredný portál verejnej správy.
Obria IT zákazka za 47 miliónov eur na vybudovanie Ústredného portálu sa zatiaľ rušiť nebude.
Úrad vlády odmieta zrušiť obriu zákazku za 47 miliónov eur na Ústredný portál verejnej správy.