Do boja proti koronavírusu musí zasiahnuť aj fiškálna politika
Menovej politike nedochádza munícia, je len nedostatočne vybavená na to, aby účinne bojovala s hospodárskymi dôsledkami koronavírusu.
Menovej politike nedochádza munícia, je len nedostatočne vybavená na to, aby účinne bojovala s hospodárskymi dôsledkami koronavírusu.
Európske akcie mali benefitovať z lepšej čitateľnosti brexitu a nádejí „zelenej“ hospodárskej politiky. Teraz je však všetko inak.
Kto si to odnesie okrem Číny najviac?
Aj na vzniku súčasného koronavírusu majú svoj podiel viny klimatické zmeny.
Klimatická konferencia OSN v Madride sa skončila neúspechom. Väčšiu aktivitu pri ochrane životného prostredia však avizujú centrálne banky. Dočkáme sa „zeleného“ kvantitatívneho uvoľňovania?
Nemecko sa síce v treťom kvartáli tesne vyhlo recesii, jeho hospodárstvo je však odsúdené na ďalšie spomaľovanie. Problémom je najmä nedostatok investícií do informačných a komunikačných technológií.
V čase nekonečného kvantitatívneho uvoľňovania a nízkej inflácie nemajú investori hľadajúci výnosy inú alternatívu ako akciové trhy.
Pre centrálnych bankárov je to pravdepodobne najlepšie miesto na naznačenie ich budúcich zámerov.
V nadchádzajúcich mesiacoch bude francúzska ekonomika aj naďalej vykazovať lepšie výsledky ako zvyšok eurozóny, najmä Nemecko.
V tohtoročnom lete sa tak investori budú musieť orientovať v ekonomickom prostredí s vysokými politickými rizikami.
Dôvera vo výrobnom sektore je podľa údajov OECD na najnižšej úrovni od finančnej krízy.
V tejto chvíli polovica krajín v našej vzorke, predstavujúcej 69,4 percenta globálneho HDP, zaznamenala spomalenie úverového impulzu.
Členov dvadsiatich najväčších ekonomík sveta ohrozujú zásadné riziká.
Trhy prijali hroziacu požiadavku odpustenia dlhov vo výške 250 miliárd negatívne.