Čeští házenkáři rozdrtili Makedonii 43:25

21.01.2006, 17:43
iHNediHNedčtkčtk

Čeští házenkáři v sobotu v závěrečném zápase předkvalifikace o postup na mistrovství světa 2007 rozdrtili v Plzni Makedonii 43:25 a zajistili si tím prvenství ve třetí skupině. Jako vítězové tak postoupili do červnového play off, v němž se rozhodne, zda za rok v Německu budou hrát mezi světovou elitou.

Po prohře českého týmu o pět branek ve Skopje měl soupeř psychickou výhodu a navíc mu stačilo k postupu uhrát i remízu. Toho si byli svěřenci trenéra Pavla Pauzy dobře vědomi a obavy vyprodané haly rozehnali hned v úvodu zápasu.

Pozorná obrana, za níž skvělými zákroky zasahoval Galia, byla základem úspěšného vstupu do zápasu a po šesti minutách vedli domácí 5:0. Chvíli na to už to bylo 9:1, když tým táhli hlavně Nocar, Házl a Filip.

Zatímco Galia pokračoval ve vynikajícím výkonu, Nocar osobně strážil největší hvězdu soupeře, nejlepšího střelce Ligy mistrů Kirila Lazarova, a zápas mu dokonale znepříjemnil.

Hosté neměli šanci bránit rychlé brejky ani postupný útok Čechů a skóre narůstalo každou minutou. Chytil se i kanonýr Jícha, ale míče do makedonské sítě létaly také z rukou dalších hráčů. Ještě do poločasu zvýšil celek ČR náskok na osm branek a měl klid.

Po přestávce pokračovala domácí převaha a dezorientovaný soupeř tomu místy jen přihlížel. Galia přiváděl Makedonce k zoufalství a na druhé straně dávali góly i "sváteční" střelci Kubeš, Vítek či Szymanski.

Český tým vedl po 45. minutách již 29:17 a nebylo pochyb, kdo z dvojice soupeřů se může těšit na zápasy play off. Přestože domácí v závěru při jasném náskoku polevili a několikrát hráli především pro diváky, padaly i další branky do soupeřovy sítě nebývale lehce.

V exhibiční koncovce nakonec Češi nastříleli ještě více branek než v obou zápasech proti outsiderovi skupiny Kypru a diváci je za to odměnili již dlouho před závěrečným hvizdem frenetickým potleskem.

ČR - Makedonie 43:25 (22:14). Sestava a branky ČR: Galia, P. Štochl - Nocar 5, Brůna 2, Hrubý 4, Vítek 2, Kubeš 3, Házl 5/2, Jícha 7, Filip 7/1, Sobol 1, Heinz 4, Hynek, Szymanski 3. Nejvíce branek Makedonie: Alusovski 8, Stojanovič 7/1. Rozhodčí: Oie, Togstad (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/1. Vyloučení: 6:6. Diváci: 1950.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
18. máj 2024 19:37