Sympatický výkon přinesl Slavii výhru

17.02.2006, 08:40
iHNediHNedčtkčtk
K odvetě do Palerma pojede pražský tým s výsledkem s gólovým náskokem.

Domácí výhrou 2:1 vstoupili fotbalisté Slavie Praha do souboje třetího kola Poháru UEFA s italským US Palermo. Zápas na pražském Strahově rozhodl vlastní gól Andrey Barzagliho těsně po změně stran, v prvním poločase skórovali Lukáš Jarolím a hostující Kewullay Conteh, který obstaral vyrovnání. Odvetu sehrají soupeři za týden ve čtvrtek 23. února v Palermu.

Proti desátému celku Serie A začali domácí aktivněji, ale vážněji argentinského gólmana Andujara prakticky neohrozili. Naopak po první vážnější akci hostů ve čtrnácté minutě tvrdě vystřelil ze čtrnácti metrů Tedesco a brankář Vorel, který zastoupil potrestaného Kozáčika, musel reflexivně vyrazit nad břevno. O tři minuty domácího gólmana opět vyzkoušel stejný hráč, jeho střelu ze střední vzdálenosti zlikvidoval Vorel nadvakrát.

S důrazným a rychlým soupeřem hráli Pražané vyrovnanou partii, ale akce italských fotbalistů byly velice nebezpečné, i když kouč Papadopulo nepostavil nejproduktivnějšího útočníka týmu Caracciolu, který nebyl ani na lavičce náhradníků. Ve 25. minutě ale domácí Fořt přiťukl míč zpět na nabíhajícího Pitáka, ale ten z velmi dobré pozice vysoko přestřelil.
Za čtyři minuty se však domácí příznivci již radovali. Hrdlička využil hrubku Terlizziho, který netrefil míč, a po jeho centru se odražený míč dostal k Lukáši Jarolímovi, který přesnou přízemní střelou těsně k levé tyči otevřel skóre.
Hosté odpověděli ve 34. minutě průnikem Makinwy, který se řítil sám na domácího brankáře. Ale Vorel opět potvrdil, že Slavia v něm získala kvalitní posilu - střelu nigerijského útočníka k tyči bravurně vyrazil nohou. Své spoluhráče podržel i pět minut před přestávkou, kdy v pádu zlikvidoval další jasnou šanci Mutarellimu. Po následném rohu však míč propadl až na velké vápno k obránci Contehovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Vstup do druhého poločasu ale vyšel domácím. Po třech minutách zahráli při trestném kopu signál, Lukáš Jarolím rozehrál za palermskou zeď na Pitáka a jeho přízemní centr si do vlastní sítě srazil člen širšího kádru italské reprezentace Barzagli. Blízko dalšího úspěchu byl Suchý, který si naběhl a nejvýše vyskočil na Jarolímův roh, Andujar ale bravurně vyrazil míč nad břevno.

Vedení domácí povzbudilo. Jejich fotbalisty zdobila bojovnost a soupeři se vyrovnali i po fotbalové stránce. Hosté naopak přitvrdili a diváci se zlobili, když rozhodčí nepotrestal Makinwovo nakopnutí Dosoudila po odpískání. Slavia se nakonec málem radovala ještě potřetí, ale Suchého gól hlavou nebyl uznán kvůli ofsajdu.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
28. apríl 2024 10:53