Futbal-Gold Cup:Mexiko neobháji prvenstvo, vo štvrťfinále podľahlo Kolumbii 1:2

18.07.2005, 10:57

Futbalisti Mexika neobhája prvenstvo na turnaji Gold Cup CONCACAF, keď vo štvrťfinálovom stretnutí v americkom New Jersey podľahli Kolumbii 1:2. O postupe juhoamerického zástupcu do semifinále turnaja rozhodol v 76. minúte ďalekonosnou strelou zo 40 metrov Abel Aguilar.
Štvornásobní víťazi Gold Cupu z Mexika vyhrali základnú C-skupinu a do zápasu s Kolumbiou išli v úlohe papierového favorita. Juhoameričania však mali už v prvom polčase viac z hry a dvakrát trafili do siete, oba góly však rozhodca neuznal pre ofsajd. V 59. minúte sa však už Kolumbijčania tešili z vedúceho gólu, keď center Patina zúžitkoval presnou hlavičkou Castrillon.
Mexičania síce o šesť minút neskôr vyrovnali vďaka strele Pinedu z 15 m, no v 76. minúte rozhodol o prekvapujúcom víťazstve Kolumbie Aguilar, ktorý lišiackym lobom dokonale zaskočil brankára Muňoza. Mexičanom citeľne chýbal kanonier Jared Borgetti, ktorý po dvoch žltých kartách v základnej skupine dostal jednozápasový dištanc.