Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2017, 11:09

Ryanair si brúsi zuby na krachujúcu Alitaliu. Aerolinky podali nezáväznú ponuku

Ryanair si brúsi zuby na krachujúcu Alitaliu. Aerolinky podali nezáväznú ponuku
Zdroj: Reuters

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair Holdings podala nezáväznú ponuku na prevzatie krachujúcich talianskych aeroliniek Alitalia. V rozhovore s agentúrou Reuters to dnes uviedol finančný riaditeľ Ryanairu Neil Sorahan. Žiadne ďalšie podrobnosti k tomu ale nepovedal.

Riaditeľ Ryanairu Michael O'Leary v júni povedal, že ak sa Ryanair rozhodne do talianskej firmy investovať, bude žiadať väčšinový podiel. Alitalia dostala desať nezáväzných ponúk.

Talianska vláda nechce, aby bola Alitalia rozdelená, a požaduje, aby kupec dokázal podniku zabezpečiť perspektívu do budúcnosti. Záväzné ponuky budú musieť záujemcovia podať do októbra.

Alitalia je od 2. mája pod zvláštnou správou, kvôli finančným problémom o ňu požiadala taliansku vládu. Administrátori koncom budúceho týždňa upovedomia talianske ministerstvo priemyslu o podmienkach tendra. Keď budú známe, výberové konanie sa otvorí ďalším záujemcom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.