Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2017, 00:00

Niektorým je Slovensko primalé. Obľúbené street foody expandujú

Mr. Kebab expanduje do Česka, ďalšie prevádzky sa chcú tiež rozširovať. Darí sa najmä burgerom a hotdogom.

Niektorým je Slovensko primalé. Obľúbené street foody expandujú
Zdroj: Facebook/Orbis Street Food

Začínal v Košiciach pred dvanástimi rokmi s jednou prevádzkou. Z jednej sa stali tri a nakoniec začal pomýšľať na prípravu franšízingovej koncepcie. „Kebab som si obľúbil na mojich zahraničných cestách najmä pre jeho dostupnosť a rýchlu prípravu. Tam niekde vznikol nápad postaviť vlastnú sieť fastfoodov,“ konštatuje na oficiálnej stránke spoločnosti riaditeľ franšízingového konceptu Mr. Kebab Ľubor Lelovits.

Expanzia sa mu podarila. V tomto roku otvorí v Česku dve prevádzky a v budúcom roku tri až štyri ďalšie. Celkovo má v pláne počas nasledujúcich piatich rokov vybudovať 15 predajní a návratnosť investície očakáva do troch rokov.

Premýšľajú nad franšízingom
Mr. Kebab však nie je jediný, kto uvažuje o predajoch licencie. „Je to rozhodne rýchlejšia a jednoduchšia cesta, ako budovať vlastnoručne nové prevádzky,“ konštatuje maloobchodný analytik spoločnosti Terno Ľubomír Drahovský. Tento fakt si uvedomuje viacero slovenských streetfoodov, ktoré majú po úspešnom nástupe na trh v pláne rozširovať sa a u väčšiny pripadá do úvahy aj ďalšie pôsobenie prostredníctvom franšízingu.

Streetfoodu sa darí
Medzi najúspešnejšie koncepty patria hamburgery, kebaby a hotdogy. Aj preto je na pouličnom trhu najväčšia koncentrácia práve týchto produktov. „Streetfood je na Slovensku v plienkach a v nasledujúcich rokoch bude určite silnieť,“ konštatuje majiteľ spoločnosti Orbis Street Food Vladimír Schmidt, s ktorým súhlasí aj majiteľ spoločnosti Burito Fellas Lukáš Pavelka. „Streetfood je momentálne úspešný a dá sa očakávať otváranie ďalších prevádzok. Trh ešte rozhodne nedosiahol vrchol,“ tvrdí.

Slováci sú si tiež ochotní čoraz viac priplatiť za kvalitu a uprednostniť ju pred kvantitou. „Na Slovensku sa rozhodne skvalitnil.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.