Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2017, 11:32

Slovenskí magnáti upevňujú biznis s českým podnikateľom Strnadom. Kupujú podiel v jeho opravovni lietadiel

Slovenskí miliónari Beljajev a Lazar získajú polovičný podiel v opravovni Job Air Technic.

Slovenskí magnáti upevňujú biznis s českým podnikateľom Strnadom. Kupujú podiel v jeho opravovni lietadiel
Zdroj: Pavol Funtál

Polovičný podiel v opravovni lietadiel Job Air Technic, ktorá patrí skupine Czechoslovak Group českého podnikateľa Jaroslava Strnada, získa investičná skupina Optifin Invest slovenských milionárov Alexeja Beljajeva a Michala Lazara.

Uviedol to dnes web Euro.cz, ktorému informáciu potvrdil hovorca Czechoslovak Group Andrej Čírtek.

Atraktívny projekt

"Čo sa týka spoločného angažmánu v záchrane leteckých opravovní Job Air Technic, pre obe skupiny sa jednalo o atraktívny projekt v oblasti služieb pre civilné letectvo," uviedol Čírtek.

Firma Job Air Technic, ktorá pôsobí na letisku v Mošnove na Novojičínsku, bola pôvodne súčasťou leteckého holdingu CCG ostravského podnikateľa Danes Zátorského, ktorý bol neskôr obžalovaný z podvodov.

Tretia spoločnosť

Podnik od začiatku fungoval vďaka štátnym dotáciám, dostal ich vyše 360 ​​miliónov korún (13,8 milióna eur). Dotácie sa ale postupne znižovali a firma následne skončila v insolvencii. Počas reorganizácie ju prevzala Strnadova Czechoslovak Group.

​​Job Air Technic bude podľa webu Euro.cz už treťou spoločnosťou, ktorú Strnad, Beljajev a Lazar spoločne vlastnia. Od roku 2014 majú firmu na výrobu brzdových systémov pre koľajové vozidlá Dako CZ a vlani sa spojili v továrni ZTS Metalurg v Dubnici nad Váhom, ktorá vyrába komponenty pre železničný a zbrojný priemysel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.