31.07.2017, 00:00

Klienti garancii od Rapidu neveria

Pôvodný šéf poisťovne nechcel hovoriť o prípadoch konkrétnych ľudí, kontroverzné podmienky obhajoval

Pôvodný predseda predstavenstva Peter Talán (vpravo) a advokát Martin Bezák o prípadoch jednotlivých klientov veľmi hovoriť nechceli.
Zdroj: Pavol Funtál

Stal som sa obeťou podvodu Rapid life. Aj takýmito slovami popisujú svoju situáciu klienti poisťovne, ktorí sa začali spájať na sociálnych sieťach. Otvorenému listu s názvom „Peniaze dostanete“ od pôvodného predsedu predstavenstva Petra Talána neveria. Aj preto, že ich poisťovňa v minulosti ignorovala.

Čakanie a ignorácia
Janke Blahútovej sa poistka skončila v apríli 2014. Po tom, ako na vyžiadanie doplnila všetky náležitosti, zaslala ešte dve urgencie. Poslednú v januári tohto roka. „Doteraz suma nebola vyplatená,“ vraví nespokojne. Ohľadne sľubovanej garancie firmy AB Real, ktorá získala od Rapidu pohľadávky voči NBS z neuzatvoreného súdneho sporu, je nedôverčivá: „Sme hračkami a rukojemníkmi v rukách nečestných ľudí.“ Zuzana Horváthová zasa čaká dva roky na vyplatenie plnenia za mŕtvu matku. „Cynické, ako parazitujú na smrti,“ komentuje a pripomína, že niektorí jej známi sú v inej poisťovni poistení pre prípad vzniku rakoviny. Produkt je nastavený tak, že z plnenia by si zaplatili drahú liečbu. „Teraz si predstavte, že by sa im rovnako vysmiali do tváre,“ zamýšľa sa.

Ľubomír Holoda má zmluvu s možnosťou mimoriadnych vkladov, z ktorých sa dala kedykoľvek vybrať nasporená suma. Pred troma rokmi ešte dostal požadovanú sumu do týždňa. „Tento rok sme znova zažiadali, peniaze neprišli, reklamovali sme telefonicky i písomne, ale stále od nich nič neprišlo, ani len písomné zdôvodnenie, proste hlucho,“ vysvetľuje. Miroslav Sumihora dostal „po nekončenom naťahovaní“ len polovicu sumy. Podobných príbehov je oveľa viac. Na otázku HN vo facebookovej skupine reagovali len za prvú polhodinu desiatky ľudí. Často opakujú, že na ich sťažnosti poisťovňa vôbec nereagovala alebo sa na telefonát dočkali len všeobecnej odpovede.

Novozámocký advokát Roman Ju

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.