Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2017, 00:00

Briti majú záujem o letisko v Piešťanoch. Kvôli Jaguaru

V Piešťanoch môže vyrásť vedľa pristávacej dráhy aj vývojové centrum na motory.

Na Slovensku máme šesť medzinárodných letísk, ale nie všetkým sa darí prosperovať. Preto hľadajú dodatočné zdroje príjmov. Okrem Letiska Košice, ktoré je súkromné a ziskové, zvyšných päť, ktoré sú v rukách štátu alebo regiónov, je v červených číslach. Dlhodobo stratové je aj letisko Piešťany, ktoré sa už roky pohybuje v státisícových mankách. Len v minulom roku malo stratu viac ako 670-tisíc eur a jeho prevádzku dotujú kraj a ministerstvo dopravy. Aj preto čaká na investora, ktorý by ho dokázal vrátiť do čiernych čísel.

Briti pokukujú po Piešťanoch
Ním by najnovšie mohla byť britská spoločnosť Horiba Mira, ktorá pokukuje po strategickej polohe v blízkosti Nitry. Je totiž jedným z hlavných dodávateľov spoločnosti Jaguar Land Rover, ktorá plánuje začať výrobu už koncom budúceho roka. „Všetko je zatiaľ otvorené a je predčasné čokoľvek predpovedať. Akékoľvek odpovede v tejto situácii by zbytočne mohli ,poškodiť‘ našu spoločnosť. Ak to bude aktuálne, určite dáme vedieť,“ uviedol pre HN František Varga, výkonný riaditeľ letiska Piešťany. To, či budú aj naďalej pokračovať rozhovory, bude slovenská strana vedieť až v novembri.
 
Vývojové centrum
Na pozemkoch vo vlastníctve letiskovej spoločnosti

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.