Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.08.2017, 16:50

Blokovaný Katar pumpuje miliardy do armády. Po stíhačkách nakúpi aj vojnové lode

Malý štát počas diplomatickej krízy posilňuje svoju vojenskú kapacitu.

Blokovaný Katar pumpuje miliardy do armády. Po stíhačkách nakúpi aj vojnové lode
Zdroj: Flickr

Katar podpísal dnes s Talianskom dohodu o dodávke siedmich vojnových lodí v celkovej hodnote päť miliárd eur. Uviedla to dnes agentúra Belga s odvolaním sa na katarského ministra zahraničných vecí.

Malý emirát, ktorý v súčasnosti čelí blokáde štvorice arabských krajín (Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty, Bahrajn a Egypt), má záujem na modernizácii svojej flotily vojnových lodí.

O podpísaní dohody informoval katarský minister zahraničných vecí Muhammad bin Abdarrahmán Sání v Dohe počas tlačovej konferencie s talianskym rezortným partnerom Angelinom Alfanom.

Alfano potvrdil podpis dohody, nekonkretizoval však sumu ani typ objednaných vojnových plavidiel. Talianske médiá informovali, že dohoda by sa mala týkať štyroch korviet, jednej výsadkovej lode pre obojživelné operácie a dvoch hliadkovacích plavidiel.

Nie je to prvý vojenský kontrakt, ktorý Katar podpísal počas diplomatickej krízy so svojimi susedmi. Už 15. júna sa Katar a USA dohodli na kúpe amerických stíhačiek F-15 v hodnote 12 miliárd dolárov.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.