Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2017, 00:00

Slovenské filmy rekordne ovládli kiná

Film Všetko alebo nič do sál pritiahol takmer 337 000 ľudí, viac ako všetky slovenské snímky za minulý rok.

Slovenské filmy rekordne ovládli kiná

Počet divákov v našich kinách stúpol. Za posledný polrok navštívilo kinosály viac ako 3,5 milióna ľudí, čo je o tretinu viac oproti rovnakému obdobiu v minulom roku. „Celková návštevnosť v slovenských kinách bola v prvom polroku tohto roku 3 558 211 divákov,“ uviedla tajomníčka Únie filmových distribútorov Slovenskej republiky Danica Pfeiferová.

Pomohla dotácia
Na prvých priečkach sa ocitli práve slovenské snímky. Bodoval film Všetko alebo nič v réžii Marty Ferencovej sfilmovaný podľa knižného bestselleru Evy Urbaníkovej – do kín si ho prišlo pozrieť 336 819 divákov. Zaujímavé je, že za celý minulý rok videlo filmy slovenskej produkcie spolu 307 192 ľudí, pričom iba za prvý polrok roku 2017 si prišlo do kín pozrieť len snímku Všetko alebo nič takmer o 30 000 divákov viac. Druhým v poradí je triler Únos režisérky Mariany Čengel-Solčanskej, ktorý videlo 277 05

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.