Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2017, 00:00

Chez Amélie, palacinky s dušou Francúzska

Frédéric Miskiewicz rozbiehal nový biznis niekoľko rokov. Slovákom chcel ukázať originalitu.

Chez Amélie, palacinky s dušou Francúzska
Zdroj: Pavol Funtál

Začiatok príbehu známej bratislavskej palacinkárne siaha ešte do čias, keď vlastne neexistovala. Jej majiteľ Frédéric Miskiewicz na Slovensku žije viac ako dve desaťročia a ako s úsmevom hovorí, prišiel sem autobusom. „Som napoly Slovák, napoly Francúz, napoly Poliak a stopercentný Afričan. Mám slovanskú krv a parížsku výchovu,“ hovorí Miskiewicz. Jeho mama je Slovenka a otec bol Francúz poľského pôvodu. Odmalička chcel prísť na Slovensko a zistiť, ako sa tu žije. V rámci štúdia si dal rok pauzu, pretože nevedel, kde by chcel pokračovať ďalej a tento čas sa rozhodol využiť na návštevu Bratislavy. „Pricestoval som na jeden rok a už som tu 22 rokov,“ smeje sa.


Dlhá cesta
Miskiewicz začínal ako novinár v rozhlase, tlmočil na voľnej nohe a gastronómii sa venuje takmer desať rokov. A ako sa k nej dostal? Majiteľ Chez Amélie sa rozhodol pokračovať v šľapajach palacinkárne Crepa. Išlo o prvú francúzsku palacinkáreň, ktorá bola v Bratislave pod Michalskou bránou. Takto sa zoznámil so svojím budúcim kuchárom Braňom Žabenským, ktorý tam pracoval. Majiteľ vtedajšej palacinkárne sa však po roku a pol rozhodol svoje podnikanie ukončiť a práve vtedy sa Miskiewicz rozhodol, že to v tomto biznise skúsi. „Chcel som v projekte, ktorý sa mi páčil, pokračovať spolu s mojím priateľom, prevádzkarom pôvodnej palacinkárne, ale on sa rozhodol, že do projektu nejde,“ hovorí Miskiewicz. Kuchára si tak nechal aspoň v „zálohe“. Nasledovalo päť rokov hľadania, až prišiel ten správny priestor. V roku 2008 tak brány otvorila prvá prevádzka Chez Amélie.


Filmový názov
Prevádzka dostala meno po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.