Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2017, 00:00

Chez Amélie, palacinky s dušou Francúzska

Frédéric Miskiewicz rozbiehal nový biznis niekoľko rokov. Slovákom chcel ukázať originalitu.

Chez Amélie, palacinky s dušou Francúzska
Zdroj: Pavol Funtál

Začiatok príbehu známej bratislavskej palacinkárne siaha ešte do čias, keď vlastne neexistovala. Jej majiteľ Frédéric Miskiewicz na Slovensku žije viac ako dve desaťročia a ako s úsmevom hovorí, prišiel sem autobusom. „Som napoly Slovák, napoly Francúz, napoly Poliak a stopercentný Afričan. Mám slovanskú krv a parížsku výchovu,“ hovorí Miskiewicz. Jeho mama je Slovenka a otec bol Francúz poľského pôvodu. Odmalička chcel prísť na Slovensko a zistiť, ako sa tu žije. V rámci štúdia si dal rok pauzu, pretože nevedel, kde by chcel pokračovať ďalej a tento čas sa rozhodol využiť na návštevu Bratislavy. „Pricestoval som na jeden rok a už som tu 22 rokov,“ smeje sa.


Dlhá cesta
Miskiewicz začínal ako novinár v rozhlase, tlmočil na voľnej nohe a gastronómii sa venuje takmer desať rokov. A ako sa k nej dostal? Majiteľ Chez Amélie sa rozhodol pokračovať v šľapajach palacinkárne Crepa. Išlo o prvú francúzsku palacinkáreň, ktorá bola v Bratislave pod Michalskou bránou. Takto sa zoznámil so svojím budúcim kuchárom Braňom Žabenským, ktorý tam pracoval. Majiteľ vtedajšej palacinkárne sa však po roku a pol rozhodol svoje podnikanie ukončiť a práve vtedy sa Miskiewicz rozhodol, že to v tomto biznise skúsi. „Chcel som v projekte, ktorý sa mi páčil, pokračovať spolu s mojím priateľom, prevádzkarom pôvodnej palacinkárne, ale on sa rozhodol, že do projektu nejde,“ hovorí Miskiewicz. Kuchára si tak nechal aspoň v „zálohe“. Nasledovalo päť rokov hľadania, až prišiel ten správny priestor. V roku 2008 tak brány otvorila prvá prevádzka Chez Amélie.


Filmový názov
Prevádzka dostala meno podľa úspešného filmu Amélia z Montmartru. Hoci recepty dobrôt pochádzajú z Bretónska, pri názve ostal majiteľ verný Parížu, odkiaľ pochádza. Hoci recepty sú tradičné, menu sa rozširovalo podľa možností doby. Prevádzka tak dnes ponúka napríklad aj slané palacinky z pohánkovej múky podľa bretónskej receptúry. „Mal som pocit, že tu chýba niečo francúzske a najmä bretónske,“ objasňuje Miskiewicz a dodáva, že tak ako sú na Slovensku v každej dedine tri krčmy, v Bretónsku sú tri palacinkárne, do ktorých ľudia zavítajú minimálne trikrát do týždňa. „Hoci palacinky sú na Slovensku známe, ich francúzsky typ, teda väčšie a najmä slané, vzbudzujú stále prekvapenie.“ V prípade Chez Amélie podľa neho nejde o obyčajnú palacinkáreň, ale plnohodnotnú reštauráciu, kde si ľudia môžu dať hlavné jedlo v podobe slanej palacinky a ako dezert sladkú palacinku alebo iné francúzske dobroty.


Francúzština povinná
Je to jeden z mála podnikov, kde francúzsku reštauráciu prevádzkuje francúzsky majiteľ. Dokonca aj čašníčky musia vedieť rozprávať týmto jazykom. Miskiewicz sa snažil, aby celý priestor vrátane dekorácií pôsobil na návštevníkov, akoby sa na chvíľu ocitli v centre Paríža. Osem rokov reštaurácia fungovala na Laurinskej ulici v Bratislave. „Niektorí zákazníci sa smejú, že francúzska ambasáda je centrála a my sme pobočka,“ vtipkuje Miskiewicz, keďže francúzska ambasáda je len o kúsok ďalej na Hlavnom námestí. Nedávno však majiteľ pôvodný priestor predal, takže momentálne funguje značka formou cateringu, ktorému sa Miskiewicz venoval aj počas fungovania reštaurácie a súčasne hľadá priestor pre novú prevádzku. „Mám vyhladnuté tri-štyri priestory, z ktorých jeden je naozaj pekný, ale momentálne riešime podrobnosti. Všetko sa uvidí. Chcem však zostať v Starom Meste. Bývam tu a je tu najväčšia koncentrácia ľudí a moji zákazníci,“ ozrejmuje.


Sladko-slaný karamel zabodoval
Francúz si uvedomuje, že toto podnikanie treba neustále obnovov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.