10.08.2017, 00:00

Kia prihrá severu novú prácu a milióny eur

Juhokórejskej spoločnosti zo segmentu automotive Seoyon E-Hwa nestačí vlastná výroba. Rozhodla sa preto vybudovať nový závod.

KIA
Zdroj: Reuters

Juhokórejský dodávateľ pre automobilový priemysel, spoločnosť Seoyon E-Hwa, upevňuje na Slovensku svoje postavenie. Po výrobných prevádzkach v Považskej Bystrici a Dubnici nad Váhom otvorí v poradí tretiu prevádzku v Čadci. V lokalite Čadca-Svrčinovec vybuduje výrobné a skladové priestory, v ktorých budú zariadenia na výrobu plastových komponentov do automobilov.


Ostrá výroba už o rok
Budovanie nového závodu by sa malo začať už o pár týždňov a spoločnosť predpokladá ukončenie výstavby a začiatok prevádzky do dvanástich mesiacov. „Realizáciou investičného zámeru sa vytvorí zhruba 450 nových pracovných miest, čo prispeje k rozvoju a zníženiu nezamestnanosti v regióne,“ tvrdí spoločnosť Seoyon E-Hwa v investičnom zámere.

Celková investícia by sa mala vyšplhať na 31 miliónov eur. Firma za ne vytvorí prevádzku s výmerou viac ako 14-tisíc štvorcových metrov, z čoho viac ako deväťtisíc bude pokrývať výroba a zvyšok poslúži na logistiku.


Bobrík mlčanlivosti
Spoločnosť sa k danej investícii zatiaľ odmieta vyjadriť. O zachovanie diskrétnosti požiadala aj mesto. „Na základe žiadosti investora sa momentálne k celej záležitosti nebudeme vyjadrovať,“ konštatuje Terézia Babuliaková zo sekretariátu primátora mesta Čadca.

Na otázku, či investor žiada od štátu stimul, odpovedalo vyhýbavo aj samotné ministerstvo hospodárstva. „K zámerom, ktoré sú v procese posudzovania, sa rezort nevyj

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.