11.08.2017, 20:30

Socialistický europoslanec spustil v Maďarsku petíciu za vstup do eurozóny

euro, peniaze
Zdroj: Reuters

Spustenie petície za vstup Maďarska do eurozóny oznámil dnes v Budapešti poslanec Európskeho parlamentu za opozičnú Maďarskú socialistickú stranu (MSZP) István Ujhelyi. Informovala o tom komerčná televízna stanica ATV.

Europoslanec hovoril na túto tému na európskej diskusii Národnej rady mládeže, ktorá sa uskutočnila v rámci jubilejného 25. medzinárodného festivalu Sziget. Petícia pod názvom "Európske Maďarsko! - maďarské euro!" je už zverejnená na internetovej stránke Ujhelyiho.

"Európska únia stojí pred zásadnou premenou. V krátkom čase bude realitou dvojrýchlostný európsky model, v ktorom sa bude ťahať ostrá hranica medzi krajinami jadra a zaostávajúcimi členskými krajinami, ktoré chcú ísť vlastnou neortodoxnou cestou. Už dnes je zrejmé, že tou hranicou bude používanie spoločnej európskej meny," píše ľavicový politik k petícii na svojej stránke.

Ujhelyi okrem iného zdôraznil, že vláda premiéra Viktora Orbána vedome sabotuje proces vstupu do eurozóny. "Orbán nechce patriť do jadra Európskej únie, pretože princípy fungovania spoločenstva v eurozóne si protirečia s princípmi nekontrolovaného a skorumpovaného sveta v rámci jeho systému národnej spolupráce," povedal.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.