Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2017, 00:00

Ford stvoril pre svet auto i náš pracovný čas

Vďaka efektivite robili pracovníci závodu robotu za troch. Zakladateľ firmy veril, že kvalita je rozhodujúca.

Ford stvoril pre svet auto i náš pracovný čas
Zdroj: Reuters

Vzbura proti otcovmu želaniu priniesla svetu jednu z najznámejších automobilových značiek. Aj keď sa Henry Ford narodil do rodiny farmárov a rodičia od neho chceli, aby v tomto remesle pokračoval, on už od 16 rokov vedel, že ho to ťahá k úplne odlišnému svetu. Po svojom odchode do Detroitu sa vyučil za zámočníka, no neskôr sa venoval montáži parných strojov. Aj keď si jeho kolegovia mysleli, že benzín paru nemôže nikdy nahradiť, Ford ich presvedčil o opaku. Legendárnu spoločnosť založil už v roku 1903.


Nepísalo sa ešte ani 20. storočie, a na svete už bolo prvé vozidlo, ktoré by sme mohli nazvať automobilom. Napriek tomu, že táto vymoženosť bola v tom čase niečím nepredstaviteľným pre ľudí bez peňazí, Ford ich chcel ponúkať pre bežných smrteľníkov, no jeho investori si to predstavovali inak. A práve preto, že Ford odmietol vyrábať prémiový tovar pre bohatých, jeho prvá firma padla. Vtedy prišlo prebudenie a Ford si u

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.