19.08.2017, 14:24

Chaos v Bielom dome mal silný vplyv na newyorskú burzu

Odchod hlavného Trumpovho stratéga Stephena Bannona bol vrcholom politického virvaru.

Chaos v Bielom dome mal silný vplyv na newyorskú burzu
Zdroj: Reuters

Pokračovanie chaosu v Bielom dome spôsobilo, že Dow Jones Industrial, hlavný index newyorskej burzy cenných papierov, skončil týždeň s miernym poklesom. Odchod pravicovo orientovaného hlavného stratéga amerického prezidenta Donalda Trumpa Stephena Bannona bol vrcholom politického virvaru v uplynulých piatich pracovných dní.

Nečakané mierne pozitívne impulzy priniesla správa o spotrebiteľských náladách v auguste v Spojených štátoch. Index Dow Jones Industrial klesol v piatok (18.8.) o 0,35 percenta na 21 674,51 bodu. V porovnaní s východiskovou úrovňou v pondelok (14.8.) oslabil o 0,8 percenta. Vo štvrtok (17.8.) sa prepadol o viac ako 1 percento. Bol to jeho najsilnejší pokles za tri mesiace.

​Akcie spoločnosti Nike klesli v piatok o 4,4 percenta. Až o 28 percent sa zosunula hodnota akcií spoločnosti Foot Locker a dostali sa na najslabšiu hodnotu za posledné štyri roky. Americký výrobca športových potrieb zaznamenal pokles výnosov a zisku. Firma by mala pokračovať v zostupnom trende aj do konca druhého polroka.

Slabšie štvrťročné výsledky mala aj strojárska firma Deere. Hodnota jej akcií sa skĺzla o 5,4 percenta.
Medzi víťazov piatkového obchodovania patrili akcie obchodnej siete Ross Stores. Vzrástli o 10,7 percenta.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.