Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2017, 00:00

Z malej prevádzky do luxusnej reštaurácie na nábreží. Príbeh Taliana, ktorý si pizzou podmanil Bratislavu

Massimo Attanasio začínal s malou prevádzkou pre 33 ľudí. Dnes vlastní luxusnú reštauráciu Massimo Ristorante na nábreží Dunaja.

Z malej prevádzky do luxusnej reštaurácie na nábreží. Príbeh Taliana, ktorý si pizzou podmanil Bratislavu
Zdroj: ARCHÍV MASSIMA ATTANASIA

Jeho sľubne rozvíjajúcu sa kariéru futbalistu v Neapole ukončili zranenia. V tom čase prišiel Talian Massimo Attanasio aj o milovanú babičku a potreboval „zmeniť vzduch“. Útočisko našiel v našom hlavnom meste, kde už niekoľko rokov navštevoval známych. Začínal v podniku Golfo dei Poeti, kde mal na starosti chod reštaurácie. Až ho kamarát dotlačil do vlastného biznisu. „Dal mi impulz a spýtal sa ma, prečo to nerobím ja,“ uviedol pre HN Attanasio. Na Zámockej ulici si otvoril pizzeriu La Lanterna, no zakrátko nestíhal variť a obsluhovať – o podnik bol veľký záujem. „Začínali sme dvaja a nakoniec tvorili personál ôsmi ľudia,“ dodal. Po piatich rokoch využil ponuku otvoriť v River Parku reštauráciu Massimo Ristorante. Luxusné zariadenie s kapacitou 160 miest patrí medzi vyhľadávané miesta Bratislavy. „Sme síce na tunajšie pomery drahí, ale držíme si meno,“ dodáva Attanasio.

Namiesto podnikania v rodnej krajine skúsili šťastie u nás. Museli sa prispôsobiť trhu, pochopiť chúťky nášho zákazníka a uspieť medzi konkurenciou s výhodou „domáceho tímu“. HN predstavujú zahraničných podnikateľov na Slovensku.


Massimo Attanasio pochádza z Neapola a prvýkrát na Slovensko pricestoval pred približne dvadsiatimi rokmi. Chodieval sem na mesiac či dva pozrieť kamarátov, ktorí tu žili. Usadiť sa tu rozhodol pred štrnástimi rokmi. Jeho futbalová kariéra sa skončila, keďže si zranil kolená a po smrti milovanej babičky potreboval z rodného Neapola na chvíľu odísť. Vtedy ešte netušil, že na Slovensku zostane žiť. Keď jeho známi otvárali bar na Zámockej ulici a navrhl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.