Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2017, 00:00 Aktualizované dňa 23.08.2017 o 19:20

Bratislava sa rekordne rozrastie. Pozrite si najväčšie realitné projekty

Najväčšie developerské projekty ponúknu obyvateľom hlavného mesta tisíce bytov.

Bratislava sa rekordne rozrastie. Pozrite si najväčšie realitné projekty
Zdroj: J&T Real Estate

Desiatky developerských spoločností, ktoré sa tento rok postarajú o 3 500 nových bytov. To je scenár, ktorý čaká hlavné mesto na konci roku 2017 podľa poradenskej spoločnosti JLL. Takmer 500 bytov v tomto roku dokončí J&T Real Estate, ktorý stojí za projektmi ako napríklad River Park či Panorama City na nábreží Dunaja.

Stovky ďalších nových bytov pribudnú v rôznych častiach Bratislavy v rámci projektov Slnečnice, Fuxova, Zuckermandel, Pri Mýte či na Nobelovej. Na nové obydlie si však záujemcovia musia počkať. „Ak chce klient bývať ihneď, výber je doslova biedny alebo pridrahý.

​Situácia sa však v najbližších dvoch-troch rokoch mierne zmení a projekty aj s voľnými bytmi sa budú postupne dokončovať,“ vysvetľuje vedúci oddelenia prieskumu trhu spoločnosti JLL Slovensko Ján Bošácky. Bývanie v hlavnom meste mierne zdraželo. Priemerné absolútne ceny bytov sa v druhom štvrťroku v rámci medziročného porovnania zvýšili o štyri percentá.

Hlavné mesto dostane v tomto roku 3 500 nových bytov. Za posledných sedem rokov ide o najvyššie číslo. Drvivá väčšina bytov je však stále vo výstavbe. Záujemcovia si tak na svoje nové bývanie musia počkať. „Ak chce klient bývať ihneď, výber je doslova biedny alebo pridrahý. Situácia sa však v najbližších dvoch-troch rokoch mierne zmení a projekty aj s voľnými bytmi sa b

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.