Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2017, 00:00

Vyhodili ju zo školy. A rozbehla firmu

Prvým výrobkom sestier Martiny Horváthovej a Kataríny Krivosudskej bolo mydlo. Dnes už robia šampóny aj balzamy.

Vyhodili ju zo školy. A rozbehla firmu
Zdroj: 2SIS cosmetics

Sú nielen rodina, ale aj partneri v podnikaní. Hoci majú podobnú DNA, pri podnikaní stavili na svoju odlišnosť. Jedna sa zameriava na prípravu kozmetických výrobkov, druhá má na starosti marketing spoločnosti. HN predstavujú súrodencov, ktorí na rodinných vzťahoch postavili úspešnú firmu.
Pre niekoho bol rok 2016 len ďalším v poradí. No pre Martinu Horváthovú a Katarínu Krivosudskú to bol rok nezabudnuteľný. V októbri minulého roku si sestry založili firmu na ručnú výrobu prírodnej kozmetiky. V ponuke majú napríklad levanduľové šampóny, balzamy na pery alebo veľmi populárne kokosové maslá s hravým názvom TyKokos. Hlavné zložky ich produktov sú dve, rovnako ako dve sestry. Voda a listy, ktoré majú aj v logu. Firmu založili po tom, čo Martinu vyhodili z chemickej školy. „Keby ma nevyhodili, založili by sme firmu neskôr, ale vyhadzov bol znamením, že už nie je na čo čakať,“ hovorí vyhodená chemička s vlastným laboratóriom vo Veľkom Bieli.

Rozdelené kompetencie
Mladšia Martina sa stará o prípravu kozmetických výrobkov a staršia Katarína má na starosti marketing a vizuál firmy 2SIS cosmetics. Odvážne mladé ženy si vo svojej firme trochu splnili sny. Martina už ako malé dievča miešala rozdrvené tabletky, krémy a vymýšľala liek na rakovinu. Neskôr mala záľubu v kriminálkach a chcela sa stať forenznou chemičkou. Staršia Katarína bola viac naklonená tvorivej činnosti – maľovaniu, foteniu, kresbe.

K výrobe prírodnej kozmetiky sa dostali vďaka vianočným nákupom. „Pred Vianocami som sa rozhodla vyrobiť ,urob si sama‘ balzam pre ženy v rodine, pretože som klasicky nestíhala nakúpiť,“ smeje sa grafička Martina. Výrobok však nedopadol podľa očakávaní a začal sa rozpadávať. Chemička Martina ho ofrflala a sestra jej povedala, nech teda urobí lepší, keď si trúfa. Martina dlho neváhala a vzala ju za slovo. Naštudovala si zloženia olejov, našla recepty a po nejakom čase bolo na svete jej prvé mydlo. „Bolo malinové, ružové, voňavé, bola som z neho nadšená,“ opisuje svoj prvý úspech.

Odvtedy sa začala o ručnú výrobu prírodnej kozmetiky aktívne zaujímať. Výrobou trávila čoraz viac času, čítala knihy, blogy a stala sa jej koníčkom. Napokon zhotovila aj použiteľný balzam. Výrobky vtedy rozdávali rod

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.