Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.08.2017, 00:00

Posledné dni "silných" vysávačov. Strach z drahších nástupcov plní pokladnice predavačov

Zákazníci nakupujú modely s vyšším príkonom, ktoré sú lacnejšie.

Posledné dni "silných" vysávačov. Strach z drahších nástupcov plní pokladnice predavačov
Zdroj: Reuters

Od prvého septembra vstúpi do platnosti nariadenie Európskej komisie o regulácii maximálnej povolenej spotreby domácich vysávačov. V obchodoch sa budú môcť predávať len čistiace prístroje s príkonom vyšším???? ako 900 wattov. Slúžiť má na zníženie reálnej spotreby elektrickej energie v domácnostiach. Doteraz boli v obchodoch v ponuke modely s maximálnym príkonom 1 600 wattov.

Predajcovia týchto spotrebičov do domácnosti sú už na novinky pripravení a dokonca hlásia zvýšený dopyt po starších typoch vysávačov. Niektorí spotrebitelia sa totiž obávajú nižšieho výkonu prístroja a tesne pred zmenou nakupujú silnejšie mašiny. Podľa odborníkov spotrebitelia dôvod na obavu nemusia mať, pretože nižší príkon neznamená aj nižší výkon prístroja. Ceny nových výkonnejších vysávačov však budú vyššie.

Nárast záujmu
„O vysávače s vyšším príkonom sme v poslednom čase zaznamenali zvýšený záujem v rade jednotiek percent,“ tvrdí Iva Pavlousková, hovorkyňa Datart International. Obavy zo strany zákazníkov kvôli výkonu prístroja však f

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.