28.08.2017, 00:00

Posledné dni "silných" vysávačov. Strach z drahších nástupcov plní pokladnice predavačov

Zákazníci nakupujú modely s vyšším príkonom, ktoré sú lacnejšie.

vysavač
Zdroj: Reuters

Od prvého septembra vstúpi do platnosti nariadenie Európskej komisie o regulácii maximálnej povolenej spotreby domácich vysávačov. V obchodoch sa budú môcť predávať len čistiace prístroje s príkonom vyšším???? ako 900 wattov. Slúžiť má na zníženie reálnej spotreby elektrickej energie v domácnostiach. Doteraz boli v obchodoch v ponuke modely s maximálnym príkonom 1 600 wattov.

Predajcovia týchto spotrebičov do domácnosti sú už na novinky pripravení a dokonca hlásia zvýšený dopyt po starších typoch vysávačov. Niektorí spotrebitelia sa totiž obávajú nižšieho výkonu prístroja a tesne pred zmenou nakupujú silnejšie mašiny. Podľa odborníkov spotrebitelia dôvod na obavu nemusia mať, pretože nižší príkon neznamená aj nižší výkon prístroja. Ceny nových výkonnejších vysávačov však budú vyššie.

Nárast záujmu
„O vysávače s vyšším príkonom sme v poslednom čase zaznamenali zvýšený záujem v rade jednotiek percent,“ tvrdí Iva Pavlousková, hovorkyňa Datart International. Obavy zo strany zákazníkov kvôli výkonu prístroja však firma predávajúca elektrospotrebiče nezaznamenala. „Zákazníci, samozrejme, majú o vysávače s vyšším výkonom stále záujem. Predstava, že výkonný vysávač rovná sa lepšie vysávanie, je silno zažitá, i keď to tak v reáli nie je,“ hovorí Patricie Šedivá, tlačová hovorkyňa online obchodu Alza.

Spoločnosť Nay, naopak, žiadne zmeny zo strany záujmu

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.