Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2017, 00:00

Talian, ktorý Slovákom prináša dostupný luxus

Giuseppe Borriello na Slovensku začínal predajom textilu. Dnes vlastní predajňu s exkluzívnym talianskym nábytkom.

Talian, ktorý Slovákom prináša dostupný luxus
Zdroj: ARCHÍV GIUSEPPEHO BORRIELLA

Pochádza z Florencie a Slovákom skrášľuje príbytky kvalitnými kuchynskými linkami a nábytkom navrhnutými priamo na mieru. Talian Giuseppe Borriello na Slovensko pricestoval v roku 1992. Hoci mal v Taliansku dobré zamestnanie v oblasti produkcie textilu a veľkoobchodného predaja, rozhodol sa vycestovať do zahraničia a rozbehnúť vlastné podnikanie.

Keďže v tom čase sa talianske výrobky na Slovensko dovážali veľmi málo, rozhodol sa medzeru na trhu využiť a predstaviť kvalitné výrobky aj u nás. „Na Slovensku som videl veľký potenciál a mal som pocit, že by mohlo byť druhým Švajčiarskom. Jeho obrovským pozitívom bolo a je, že ide o malý štát, s tým je spojených menej problémov a navyše má vynikajúcu geografickú polohu v srdci Európy,“ hovorí rodený Talian. V prospech Slovenska nahrával aj fakt, že sa nachádza v blízkosti Maďarska, Ukrajiny, Poľska, Česka a Rakúska, čo pre neho znamenalo potenciálnu možnosť vyvážania výrobkov do ďalších štátov.

Životná zmena
V roku 1993 začal s produkciou a veľkoobchodným predajom textilných výrobkov na Slovensku. Vo veľkoobchode ponúkal výrobky „Made in Italy“ a súčasne rozbehol výrobu spodnej a nočnej bielizne. Firma sídlila neďaleko Nitry a tovar distribuovala do celej krajiny. Slováci si tak mohli dopriať talianske značky spodnej bielizne ako Laura Biagiotti, Sergio Tacchini či Kappa. „Šili sme aj pre značku La Perla,“ dodáva podnikateľova manželka Alena Borriello, ktorá s ním začala podnikať už rok po jeho príchode na Slovensko. Odvtedy biznis napredoval spoločnými silami a dvojica si k sebe našla cestu aj v osobnom živote.

Pred niekoľkými rokmi sa však situácia zmenila a Giuseppe sa rozhodol, že po rokoch je čas vstúpiť do nového, nábytkárskeho segmentu. Ponuka kvalitnej spodnej bielizne sa na Slovensku rozšírila natoľko, že Giuseppe hľadal nové možnosti podnikania. „Videli sme, že rýchlo rastie konkurencia v oblasti textilu, zároveň sa objavilo množstvo lacných čínskych obchodov s textilom,“ vysvetľuje dôvod zmeny. Predajom celej obchodnej siete sa ukončila jedna etapa života a začala sa nová. A prečo práve nábytok? „Ten taliansky je veľmi kvalitný, jedinečný a ťažko ho napodobniť. Hlavným dôvodom bol fakt, že tak ako pred rokmi som chcel vždy prezentovať kvalitu. Na základe skúseností som mal pocit, že na Slovensku v tejto oblasti niečo chýba,“ objasňuje Giuseppe s tým, že zároveň chcel na náš trh priniesť niečo nové a pokračovať v rodinnej tradícii svojho dedka, ktorý bol stolárom. Nasledovala cesta do Talianska za vytvorením úzkej spolupráce s výrobcami nábytku a tvorba konceptu predaja, od poradenstva cez návrh dizajnu až po realizáciu.

Originálne kúsky
V roku 2012 napokon otvoril kuchynské štúdio Ellebi s exkluzívnymi kuchynskými linkami a nábytkom, vyrábanými priamo na mieru. V ponuke je viac ako sto modelov v rôznych

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.